Boa Vista

 

Název tento ostrov získal při svém objevení v 15. století, když se objevitelská loď zmítala ve vlnách a námořníci spatřili pevninu, místo obvyklého „země na obzoru“ zvolali boa vista –v portugalštině krásný pohled.

Pojmenování charakterizuje celý ostrov. Jsou zde nejkrásnější pláže z celých ostrovů v celkové délce 55 km, není zde vystavěno tolik hotelů jako na ostrově Sal, proto můžete poznat téměř nedotčenou ostrovní krajinu a pobřeží.

Nejznámější pláž Santa Monica nalezneme na jihu ostrova a jistě svým názvem nedělá ostudu světoznámé pláži v americké Californii, po které je pojmenována. Je stejně krásná, jenom lidí je na ní o poznání méně. Na pláži dokresluje atmosféru vrak staré španělské lodi. Kolem ostrova ztroskotalo už mnoho lodí, díky zdejším proudům, útesům a vysokému obsahu železa v místních horninách, který mate kompasy.

 

Na severní straně ostrova se nachází pláž jménem Cabo Santa Maria a je na ostrově druhá nejnavštěvovanější. Ostatně všechny pláže na Boa Vista jsou krásné a pyšní se svým jemným bílým pískem.

Pokud chcete poznat z ostrova více míst a pláží, vyplatí se půjčit čtyřkolku nebo terénní auto a vydat se na projížďku písečnými dunami, které se ve vnitrozemí ostrova střídají s vegetací. A pokud budete mít štěstí, narazíte na pláži na želvy, které do písku kladou vejce.

 

 

Fotky z ostrova Boa Vista