Ubytování

Hledej hotely

Misto
Datum nastupu
Datum odjezduBooking.com

Možnosti ubytování na ostrovech

Turistický ruch se na Kapverdách rozvíjí teprve od 90. let, proto zde nemůžeme očekávat pěti hvězdičkový hotel na každé pláži. V poslední době jsou ale služby čím dál lepší. Na druhou stranu jsou místní obyvatelé velmi pohostinní a vstřícní, hotely jsou čisté a udržované. Lidé ale nikam moc nespěchají, pokud budete na něco čekat déle než je obvyklé v západní Evropě, připomeňte si místní heslo „no stress“.

Nejvíce turistů míří na ostrov Sal, hlavně díky tomu, že je zde jediné mezinárodní letiště na Kapverdách. Proto jsou zde nejlepší služby z celých ostrovů. Nejvíce hotelů na tomto ostrově najdete v Santa Marii.

Na druhém nejnavštěvovanějším ostrově Boa Vista se nacházejí spíše apartmány a menší hotely, které mají svoji kouzelnou atmosféru klidu a pohodlí. Nejvíce ubytovacích kapacit je v městečku Sal Rei.

Na ostrově Santiago leží hlavní město Kapverd – Praia. Je zde pár 4 hvězdičkových hotelů a dále penziony a apartmány. Můžete si zvolit ubytování v centru hlavního města, které má svoji neopakovatelnou atmosféru s historickými památkami, uličkami a barevnými domky. Nebo dát přednost ubytování přímo u pláže po celém ostrově.

Na ostrov Sao Vicente se budete chtít jistě podívat v únoru, kdy se ve městě Mindelo koná velký karneval, údajně druhý největší po Riu.